BSFA

Cups

Click on the links to find out more information about your chosen cup:

Girls

Current Holders - Alameda

Round 1 - 21/10/22
(A) Manshead 9 v 13 Chalk Hills
(B) Woodlands *3 v 0 Lealands
(C) Sharnbrook 7 v 5 Queen Elizabeth

Round 2 - 16/12/22
Lincroft 0 v 1 Mark Rutherford
Biggleswade 0 v 4 Chalk Hills
Etonbury 3 v 5 Henlow
Queenbury v Woodlands
Robert Bloomfield 2 v 1 Alameda
Leighton 0 v 1 Sharnbrook
Castle Newnham 2 v 5 Linslade
Gilbert Inglefield 1 v 0 Arnold

Round 3 - 24/02/23
Mark Rutherford v Chalk Hills
Henlow v Queensbury/Woodlands
Robert Bloomfield v Sharnbrook
Linslade v Gilbert Inglefield

Semi Final - 24/03/23
 
Final

Current Holders - Redborne

Round 2 - 16/12/22
(A) Queensbury 1 v 0 St Thomas More
(B) Samuel Whitbread v Lealands
(C) Vandyke 1 v 2 Redborne
(D) Sharnbrook 1 v 3 Chalk Hills
(E) Castle Newnham 6 v 1 Henlow

Round 3 - 24/02/23
Queensbury v Etonbury
Winner of B v Manshead
Redborne v Chalk Hills
Lincroft v Castle Newman

Semi Final
- 24/03/23

Final

Current Holders - Redborne

Round 2 - 16/12/22
(A) Stratton v Priory
(B) Lealands 0 v 5 Cedars
(C) Wootton* 1 v 1 Etonbury (2-1 pens)
(D) Wixams v Cardinal Newman
(E) Manshead 1 v 1 Vandyke* (2-3 pens)
(F) Samuel Whitbread 0 v 6 Redborne
(G) Queensbury v Castle Newnham

Round 3 - 24/02/23
Winner of A v Cedars
Wootton v Winner of D
Vandyke v Redborne
Winner of G v St Thomas More
 
Semi Final - 24/03/23
 
Final

boys

Current Holders - Linslade

League 1
Pix Brook 0 v 3 Arnold
Arnold v Leighton Middle
Leighton Middle v Pix Brook

League 2
Biggleswade 1 v 2 Fulbrook
Fulbrook v Woodlands
Woodlands v Biggleswade

League 3
Brooklands 0 v 1 Linslade
Linslade v Edward Peake
Edward Peake v Brooklands

League 4
Etonbury v Robert Bloomfield
Robert Bloomfield.3 v 4 Gilbert Inglefield
Gilbert Inglefield 1 v 0 Etonbury

Semi Final
Winner League 2 v Winner League 3
Winner League 1 v Winner League 4

Final

Current Holders - Robert Bloomfield

Round 1 - 21/10/22
(A) Sandy 1 v 5 Gilbert Inglefield
(B) Alameda 6 v 1 Priory
(C) Linslade 9 v 0 Queensbury
(D) Lincroft 3 v 2 Robert Bloomfield
(E) Mark Rutherford 5 v 1 Kempston Academy
(F) Etonbury 6 v 8 Manshead
(G) Fullbrook 3 v 0 Lealands
(H) Leighton 0 v 1 Queen Elizabeth
(I) Cardinal Newman 6 v 2 Henlow

Round 2 - 16/12/22
Gilbert Inglefield 2 v 8 Alameda
Stopsley v Arnold
Linslade v Castle Newnham
Lincroft 2 v 0 Woodlands
Mark Rutherford 2 v 3 Manshead
Brooklands 0 v 0 Fulbrook* (4-5 pens)
St Thomas More v Queen Elizabeth
Cardinal Newman 2 v 1 Biggleswade
 
Round 3 - 24/02/23
Alameda v Stopsley/Arnold
Linslade/Castle Newnham v Lincroft
Manshead v Fulbrook
St Thomas More/Queen Elizabeth v Cardinal Newman

Semi Final - 24/03/23

Final

Current Holders - Arnold

Round 1 - 21/10/22
(A) Manshead 11 v 3 Henlow
(B) Gilbert Inglefield 7 v 0 Biggleswade
(C) Queensbury 3 v 1 Lincroft
(D) Arnold 9 v 0 Sandy
(E) Queen Elizabeth 4 v 10 Etonbury
(F) Priory v Stopsley
(G) Mark Rutherford 4 v 1 Cardinal Newman
(H) Brooklands* 1 v 1 Castle Newnham (3-2 pens)
(I) Leighton 1 v 3 Alameda
(J) Chalk Hills 11 v 2 Fullbrook

Round 2 - 16/12/22
Manshead 8 v 0 Lealands
Gilbert Inglefield 0 v 5 Wixams
Queensbury v Arnold
Robert Bloomfield v Etonbury
Winner of F v Linslade
Mark Rutherford 8 v 0 Brooklands
St Thomas More v Alameda
Woodlands 7 v 0 Chalk Hills
 
Round 3 - 24/02/23
Manshead v Wixams
Queensbury/Arnold v Robert Bloomfield/Etonbury
TBC v Mark Rutherford
TBC v Woodlands
 
Semi Final - 24/03/23
 
Final

Current Holders -Samuel Whitbread

Round 1 - 21/10/22
(A) St Thomas More v Cardinal Newman
(B) Wixams 4 v 1 Fullbrook
(C) Manshead 10 v 1 Lealands
(D) Sandy 0 v 2 Challney
(E) Queensbury 1 v 1 Etonbury (2-4 pens)

Round 2 - 16/12/22
Vandyke v Winner of A
Samuel Whitbread 1 v 3 Redborne
Wixams 5 v 0 Priory
Manshead v Stratton
Challney v Cedars
Etonbury 0 v 1 Icknield
Wootton v Lincroft
Chalk Hills v Stopsley
 
Round 3 - 24/02/23
 
Semi Final - 24/03/23

Final

Current Holders - Priory

Round 1 - 21/10/22
(A) Harlington 0 v 1 Redborne
(B) Stratton 0 v 4 Cedars
(C) Sandy 2 v 3 Etonbury
(D) Queen Elizabeth 1 v 8 Samuel Whitbread
(E) Wootton 1 v 0 Queensbury
(F) Mark Rutherford 1 v 1 Lincroft* (4-5 pens)

Round 2 - 16/12/22
Vandyke* 3 v 3 Redborne (5-4 pens)
Cedars 0 v 2 Lealands
Priory 6 v 1 Kempston Academy
Etonbury v Cardinal Newman
Samuel Whitbread v St Thomas More
Wootton* 3 v 3 Manshead (4-1 pens)
Henlow 0 v 6 Stopsley
Lincroft v Chalk Hills
 
Round 3 - 24/02/23
 
Semi Final - 24/03/23
 
Final

Current Holders - Vandyke

Round 1 - 21/10/22
(A) Wootton 2 v 2 Cardinal Newman* (1-4 pens)
(B) Castle Newnham 0 v 3 Cedars
(C) Lealands 4 v 1 Manshead
(D) Vandyke 2 v 0 Chalk Hills

Round 2 - 16/12/22
Cardinal Newman 0 v 5 Samuel Whitbread
Queensbury v Cedars
Stratton v St Thomas More
Challney v Lincroft
Lealands 1 v 0 Mark Rutherford
Queen Elizabeth v Sandy
Vandyke 3 v 2 Stopsley
Priory v Redborne
 
Round 3 - 24/02/23

Semi Final - 24/03/23
 
Final

Current Holders - Samuel Whitbread

Round 1 - 11/11/22
(A) Cedars VI 6 v 0 Redborne

Round 2 - 16/12/22
Mark Rutherford v Luton Town Cedars
Vandyke 7 v 0 St Thomas More
Kimberley College 0 v 1 Cedars VI
Kempston v Samuel Whitbread
 
Semi Final - 24/02/23
 
Final

Get In Touch

Secretary: Dave Woollaston (daw.esfa@virgin.net / 01582 600725)

Chairman: Lee Turney (turneyl@vandyke.cbeds.co.uk)

Child Welfare Officer: Martin Jones (jontiramsen1986@gmail.com)

Related Articles

View All