BSFA

Cups

Click on the links to find out more information about your chosen cup:

Girls

2018/19
Champions - Arnold

Round 2 - 22/11/19
(A) Alameda v Woodland
(B) Ashcroft v Manshead
(C) Linslade v Robert Bloomfield
(D) Leighton Middle v Queensbury

Round 3 - 07/02/20
Henlow v Winner A
Etonbury v Winner B
Arnold v Winner C
Winner D v Lealands
 
Semi Final - 13/03/20
 
Final

2018/19 
Champions - Samuel Whitbread

Round 2 - 22/11/19
(A) Manshead v Etonbury
(B) Lincroft v Lealands
(C) Kempston CA v Samuel Whitbread
(D) Vandyke v Queensbury

Round 3 - 07/02/19
Winner A v St Thomas More
Winner B v Cedars
Winner C v Ashcroft
Winner D v Sharnbrook

Semi Final
- 13/03/20

 
Final

Round 2 - 22/11/19
(A) Kempston CA v Etonbury
(B) Lealands v Wootton
(C) Cedars v Samuel Whitbread

Round 3 - 07/02/20
Winner A v Redborne
Queensbury v Winner B
Sharnbrook v Vandyke
Winner C v Manshead
 
Semi Final - 13/03/20
 
Final

boys

2018/19
Champions - Robert Bloomfield

Round 2 - 22/11/19
(A) Castle Newnham v Arnold
(B) Henlow v St John Rigby

Round 3 - 07/02/20
Etonbury v Winner A
Linslade v Robert Bloomfield
Winner B v Woodland
Leighton Middle v Alameda

Semi Final - 13/03/20


Final

2018/19
Champions - Etonbury

Round 1 - 18/10/19
(A) Biggleswade v Lincroft
(B) Inknield v Leighton Middle
(C) Sandy v Arnold

Round 2 - 22/11/19
Queensbury v Etonbury
Winner A v Woodland
Robert Bloomfield v Winner B
Manshead v Lealands
Henlow v Alameda
Linslade v Winner C
Ashcroft v All Saints
Kempston CA v Castle Newnham
 
Round 3 - 07/02/20

 
Semi Final - 13/03/20

Final

2018/19
Champions -Linslade

Round 1 - 18/10/19
(A) Alameda v Sandy
(B) Robert Bloomfield 3 v 0 Lincroft
(C) Linslade 3 v 2 Queensbury
(D) Etonbury v Lea Manor
(E) Kempston CA 0 v 8 Cardinal Newman
(F) Manshead 3 v 1 Leighton Middle
(G) Icknield 5 v 0 St Thomas More

Round 2 - 22/11/19
Stopsley v Winner A
Arnold v Ashcroft
Robert Bloomfield v Henlow
Linslade v Woodland
Winner D v Lealands
Cardinal Newman v Sharnbrook
Manshead v All Saints
*Icknield 1 v 1 Biggleswade (*5-4 on pens)
 
Round 3 - 07/02/20
 
Semi Final - 13/03/20
 
Final

2018/19
Champions -Redborne

Round 1 - 18/10/19
(A) Cedars v All Saints
(B) Ashcroft v Kempston CA
(C) Cardinal Newman v Lealands

Round 2 - 22/11/19
Manshead v Redborne
Winner A v Samuel Whitbread
Stratton v Stopsley
Etonbury v Vandyke
Icknield v Winner B
Lincroft v St Thomas More
Winner C v Sandy
Sharnbrook v Queensbury
 
Round 3 - 07/02/20
 
Semi Final - 13/03/20


Final

2018/19
Champions - Vandyke

Round 1 - 18/10/19
(A) Kempston CA 1 v 6 Redborne
(B) Lea Manor v Samuel Whitbread
(C) Queensbury 3 v 5 Icknield

Round 2 - 22/11/19
Sandy 0 v 5 Redborne
Ashcroft v Cedars
Winner B v St Thomas More
Stopsley v Sharnbrook
Wootton v Etonbury
Stratton v Icknield
Lincroft v Vandyke
Lealands v Manshead
 
Round 3 - 07/02/20
 
Semi Final - 13/03/20
 
Final

2018/19 
Champions - Icknield

Round 1 - 18/10/19
(A) Stopsley v Cedars
(B) St Thomas More 3 v 5 Castle Newnham
(C) Cardinal Newman 7 v 0 Redborne
(D) All Saints v Etonbury

Round 2 - 22/11/19
Winner A v Ashcroft
Stratton v Wootton
Vandyke 11 v 1 Castle Newnham
Sandy v Kempston CA
Cardinal Newman v Lealands
Samuel Whitbread v Queensbury
Winner D v Manshead
Lincroft v Icknield
 
Round 3 - 07/02/20
 
Semi Final - 13/03/20
 
Final

2018/19 Champions - Cedars

Get In Touch

Dave Woollaston (Secretary): daw.esfa@virgin.net / 01582 600725
Tudor Lewis (Chairman): / 01525 378621

Related Articles

View All